Slivovice jako lék

Příznivý vliv malého množství alkoholu uznávají i lékaři. Dochází totiž k roztažení cév, zlepšuje se spalování tuků a zpomaluje se proces sklerotizace cév a také postup ischemické choroby srdeční. Jako lék je využíván výhradně pravý destilát a to nejlépe několik let uskladněný. Takováto slivovice, když ukápne na talířek a je zapálená, musí hořet. Jestliže zapálená slivovice nehoří, tak se jedná o pančovanou směs. Pravá slivovice je výborným přírodním prostředkem, který je vyráběný z ušlechtilého destilátu.

Konzumace alkoholu

52% slivovice je optimálním prostředkem k přípravě domácích bylinných výtažků. Speciální slivovicový výtažek může  dokonce výrazně posílit účinky akupresury.  Lidé, kteří mají doporučený striktní zákaz alkoholu se mnohdy obávají, že i několik kapek tinktury jim zničí játra. Taková obava však zdaleka není na místě, protože alkohol je v organismu přítomen v koncentraci 0,035promile a několik kapek tinktury, nemůže takovou hladinu výrazněji ovlivnit. Mnohem více škodíme našim játrům zvýšenou konzumací uzenin, barevných limonád a jiných nezdravých potravin.

Slivovicové obklady

Jakkoli to zní podivně, tak slivovicový obklad pomáhá léčit mnohé neduhy jako např. bolest kolenních kloubů, loktů a ramen. Lze použít buďto čistý slivovicový obklad nebo obklad s přidáním dalších ingrediencí( např.drcené listy kostivalu a bílek ).Obklady se přikládají na noc.

Aromaterapeutické použití

Pokud nás trápí unavené oči, můžeme vyzkoušet následující aromaterapeutickou praktiku. Na obě dlaně nakapeme pár kapek slivovice a dlaně třeme o sebe, aby se slivovice odpařila. Poté přiložíme dlaně na oči a představujeme si černočernou tmu. Tato jednoduchá praktika pomáhá oživit unavené oči a při opakovaném provádění můžeme snížit nitrolební tlak a působíme léčebně hlavně při zeleném zákalu.

Kdy užívat slivovici?

Ideální je pít slivovici ráno, ale pokud musíme řídit automobil, pijeme zásadně léčivou stopečku slivovice odpoledne, nikdy ne však navečer! Slivovicí můžeme příznivě ovlivnit zažívání nebo dokonce odstranit gynekologický výtok.

Vlastní detoxikace organismu

Slivovice „upravená" kapkou moči je doporučována pro vlastní detoxikaci těla. K těmto účelům se používá kapka tzv. středního proudu moč, kterou aplikujeme použitím kapátka. Je nutné dodat, že moč se stává léčebnou až po 10 dnech veganské stravy. Také je nutno vynechat všechny živočišné bílkoviny z masných a mléčných výrobků. Ve 20 -25 ml slivovice se tato úprava ani nepozná, takže nemusíte mít strach, že vám slivovice nebude chutnat.