Kód pojišťovny

ČPZP nově přispěje na terapii a opět navyšuje příspěvky

Ostrava, 10. ledna 2022 – Novým příspěvkem na terapii rázovou vlnou obohatila letošní nabídku svých preventivních programů Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP). U programu Manažerka mateřství a dalších tří oblíbených programů se příspěvky zvyšují. Čerpat finanční benefity u ČPZP lze i elektronicky, tedy bez nutnosti navštívit pobočku.

 „Na podporu prevence závažných onemocnění a na zdravý způsob života našich klientů jsme pro rok 2022 vyčlenili 290 milionů Kč. To je o přibližně o 10  milionů Kč více, než kolik jsme podle zatím předběžných výsledků přispěli našim pojištěncům na prevenci v roce 2021. Pro letošní rok jsme opět zavedli nové programy a zvýšili příspěvky. Například v rámci nového programu Rázová vlna lze na tuto rehabilitační metodu čerpat až 500 Kč. Rovněž jsme rozšířili možnosti využití příspěvku u některých stávajících programů. Další preventivní programy jsme zpřístupnili širším věkovým skupinám,“ uvádí tisková mluvčí pojišťovny Elenka Mazurová.

Program Duševní zdraví je už i pro děti od 7 let, letní tábory pro děti již od 3 let

Rozšíření nabídky pro více věkových skupin se dotklo dvou programů. Program Duševní zdraví, kde ČPZP přispívá na psychosociální intervenci u psychoterapeuta částkou až  2 500 Kč, je nově určen také pro děti od 7 let věku. Dále byla snížena věková hranice u programu Letní tábory, takže příspěvek až 1 500 Kč se nově vztahuje na letní tábory dětí již od 3 let.

Navýšení příspěvku se týká hned čtyř programů, které jsou u klientů oblíbené.  „U programu Manažerka mateřství se příspěvek ČPZP zvyšuje na 2 500 Kč z dosavadních 2 000 Kč. Senioři od 65 let mohou nyní čerpat na doplňky stravy 500 Kč, což je o stokorunu více než loni. U programu Rovnátka se příspěvek zdvojnásobil na 1 000 Kč a u programu Školky a školy v přírodě se zvýšil na 500 z dosavadních  300 Kč,“ popisuje mluvčí Mazurová.

Dále Česká průmyslová zdravotní pojišťovna rozšířila možnosti využití příspěvku u stávajících programů. U programu Žena po porodu lze příspěvek nově využít i na zakoupení dětských inhalátorů, zatímco u programu Laserové operace očí došlo k rozšíření možností čerpání i na operaci šedého zákalu laserem.

Třetí největší zdravotní pojišťovna v ČR má ve své nabídce klientům dlouhodobě programy zaměřené na prevenci závažných civilizačních onemocnění. Patří sem například příspěvek na očkování, screeningové vyšetření v těhotenství, preventivní komplexní onkologickou prohlídku, příspěvek pro diabetiky aj. Podporu zdravého životního stylu pojištěnců pak představují příspěvky na sport.  U dětí se jedná o příspěvek na sportovní kroužky (až 500 Kč), na organizované plavecké kurzy (až 1 000 Kč), u dospělých je v nabídce příspěvek na pravidelnou pohybovou aktivitu (až 700 Kč). Ve svých preventivních programech  ČPZP pamatuje i na dárce krve a krevní plazmy.

Bonus Plus, to je až 500 Kč ročně navíc

Klienti ČPZP také  mohou využít až 500 Kč ročně, a to v rámci doplňkového preventivního programu Bonus Plus. Příspěvek z tohoto programu, který je zároveň motivací k preventivním prohlídkám, pak lze využít na dentální hygienu, na zdravotní služby nehrazené z veřejného zdravotního pojištění, na léčebné kúry a procedury v lázeňských zařízeních, na výživu pro děti, na ústní hygienu – zde maximálně  250 Kč, a na nadstandardní pokoj při porodu.

Stačí vyfotit doklad a poslat mobilem k proplacení

Pro čerpání příspěvku u ČPZP není nutná osobní návštěva pobočky. O příspěvek z preventivních programů lze totiž požádat jednoduše elektronicky prostřednictvím mobilní aplikace Zdraví v mobilu nebo v Elektronické přepážce. „Princip je jednoduchý – pojištěnec vyfotí doklad o úhradě a případně další doklady, pokud jsou vyžadovány u jednotlivých programů, zadá číslo svého bankovního účtu a odešle svůj požadavek ke zpracování,“ dodává mluvčí pojišťovny.

Povolení cookies

V ČPZP používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.