Kód pojišťovny

Online řešení deprese nebo úzkosti

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna spolupracuje s projektem Mindwell - digitální platformou pro péči o duševní zdraví, která nabízí pacientům systematickou terapii nejčastějších psychických poruch.

Platformu vytvořili odborníci pro kognitivně-behaviorální terapii v České republice. Hlavním autorem programů je přední český psychiatr a psychoterapeut prof. MUDr. Jan Praško Pavlov, CSc., spoluautorkou a odbornou garantkou je PhDr. Marie Ocisková, Ph.D.

Digitální terapeutické programy jsou zaměřené na řešení deprese a úzkosti a lze je absolvovat odkudkoliv a v čase, kdy se to hodí právě vám. Navíc se věnujete rozvoji svého duševního zdraví v soukromí. Programy Mindwell digitalizují postupy kognitivně-behaviorální terapie (KBT).

 

Co je to kognitivně-behaviorální terapie (KBT)?

Digitální programy Mindwell jsou založeny na principech kognitivně-behaviorální terapie (KBT). Jedná se o účinnou formu terapie, která se zaměřuje na to, jak naše emoce a přesvědčení ovlivňují naše chování a myšlenky. Soustředí se na změnu myšlení a chování, které souvisí s psychickými problémy. KBT byla prokázána v mnoha výzkumech jako jedna z nejefektivnějších psychoterapeutických metod používaných při léčbě psychických potíží, jako jsou deprese, úzkosti a stres.

Díky KBT se naučíte rozpoznávat své negativní myšlenky a zjistíte, jak vás ovlivňují. Poznáte, jak změnit negativní myšlenky, které vám neprospívají. Procvičíte si základy zdravé komunikace s partnerem, rodinou, přáteli a kolegy. KBT vám pomůže proměnit své negativní životní postoje a přesvědčení o sobě a druhých na ty pozitivnější.

 

Jak digitální terapeutický program Mindwell funguje?

Program se skládá z několika modulů, tj. částí terapie. Tyto moduly na sebe navazují a postupně řeší problematiku deprese nebo úzkosti. Každý modul obsahuje edukační texty, videa, praktická cvičení, standardizované dotazníky, které pomáhají monitorovat duševního zdraví a prostor pro dotazy na terapeuta. Klient má jednoho terapeuta v průběhu celé terapie. Po vypracovaní jednoho modulu, včetně dotazů, bude terapeut upozorněn, že má nový vypracovaný modul od klienta.

Terapeut uvidí vypracovaná praktická cvičení, výsledky dotazníku, veškeré dotazy a do 7 dnů poskytne písemnou zpětnou vazbu. Jakmile terapeut odpoví, klient může pokračovat v terapii dál. Terapeutické techniky z modulů klient využije v každodenním životě a budou k dispozici i po dokončení programu.

O odbornost terapeutů z Mindwell je postaráno. Všichni podstupují 5letý výcvik akreditovaný pro zdravotnictví pod vedením profesora Praška. Mindwell je poskytovatel zdravotních služeb v oborech psychiatrie a klinická psychologie.

 

Program Deprese

V tomto programu se klient dozví, jak depresi lépe rozumět a jak s ní bojovat. Naučí se, jak pracovat s automatickými myšlenkami a jak úspěšně změnit postoj k sobě. Příznaky deprese: smutek, prázdnota, beznaděj, bezcennost, ztráta nadšení, podrážděnost, frustrace, výbuchy vzteku, únava, nedostatek energie.

 

Program Úzkost

V tomto programu se klient dozví, jak vzniká úzkost a obavy a jak jim porozumět. Zjistí, jak pracovat s automatickými negativními myšlenkami a jak efektivně bojovat proti úzkosti. Příznaky úzkosti: neustála nervozita, neklid nebo napětí, problémy s koncentrací a soustředění, vyhýbavost, zvýšený krevní tlak, zrychlené dýchání, třes svalů a nadměrné pocení.

 

Jak získat terapeutické programy v rámci zdravotního pojištění u ČPZP?

Pojištěnec České průmyslové zdravotní pojišťovny může získat plně hrazený terapeutický program Mindwell, pokud splňuje podmínku plnoletosti a má od lékaře diagnostikovanou depresi nebo úzkostnou poruchu. V případě, že pojištěnec tyto podmínky splňuje, potřebuje od  praktického lékaře, psychiatra, gerontopsychiatra, sexuologa nebo adiktologa žádanku na psychoterapii. Žádanku pojištěnec na stránkách https://mindwell.cz/cpzp odešle Mindwell přes tlačítko „poslat žádanku“ nebo žádanku pošle na mail podpora@mindwell.cz.

 

Pokud žádanka splňuje potřebné náležitosti, pojištěnec může být přijat do péče. Bude mu zaslán promokód, který zadá při registraci do programu na stránkách Mindwell. Tento promokód umožňuje čerpání programu v jeho plné výši, vše je hrazeno z veřejného zdravotního pojištění ČPZP bez spoluúčasti klienta.

Povolení cookies

V ČPZP používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.