Kód pojišťovny

ČPZP: Lidé se vracejí k využívání preventivních programů

07.09.2021

Ostrava, 7. září 2021 – Omezování pohybu během epidemie onemocnění COVID-19 mělo významný vliv i na čerpání preventivních programů zdravotních pojišťoven. Jak ukazují data České průmyslové zdravotní pojišťovny (ČPZP), většinu nabízených programů lidé nemohli kvůli vzniklé situaci využívat. Pozvolný návrat do normálního života nyní doprovází i zájem o čerpání. V letošním roce vynaložila ČPZP na preventivní programy zatím 145 milionů Kč, loni za celý rok to bylo bezmála 240 milionů Kč.

 „Největší pokles se projevil zejména u programů podporujících zdravý způsob života. Například na program Pravidelný pohyb se letos dosud vyčerpalo 5,5 milionu Kč. Za stejné období roku 2019, která ještě nebyla ovlivněna epidemií COVID – 19, jsme našim pojištěncům vyplatili 22 milionů Kč. Naopak zájem o příspěvek na letní tábory výrazně roste. Letos jsme na tento program klientům přispěli 34,5 milionu. To je o 15 milionů Kč více, než byla skutečnost za srovnatelné období roku 2019,“ komentuje situaci mluvčí pojišťovny Elenka Mazurová.

ČPZP přispívá svým dospělým klientům, kteří uplatní doklady potvrzující pravidelnou pohybovou aktivitu, částkou 700 Kč. „V souvislosti se zahájením školní výuky bych ráda upozornila na příspěvek 1 000 Kč na organizované plavecké kurzy a na sportovní kroužky, kde nabízíme částku 500 Kč. V říjnu také začne každoroční vydávání vitaminů pro děti na našich pobočkách,“ dodává mluvčí.

Novým programem ČPZP je například program  Duševní zdraví  s příspěvkem až 2 500 Kč na terapii u psychoterapeuta pro pojištěnce, kteří potřebují  psychosociální intervenci.  Nebo program Student – Zdravotník, kde je příspěvek až 2 000 Kč na rozvoj fyzického a psychického fondu pro studenty zdravotnických škol, vyšších odborných škol zdravotnického zaměření a lékařských fakult. Česká průmyslová zdravotní pojišťovna rovněž navýšila příspěvek na program Letní tábory z 1 000 na 1 500 Kč.

 „Programy České průmyslové zdravotní pojišťovny mohou čerpat její pojištěnci. Jestli k nim zatím nepatříte a programová nabídka ČPZP vás zaujala, můžete vyplnit přihlášku na kterékoli pobočce ČPZP nebo jednoduše online na www.cpzp.cz,“ připomíná mluvčí. Pokud se zaregistrujete do konce září, stanete se pojištěncem třetí největší zdravotní pojišťovny v ČR od ledna 2022.

Povolení cookies

V ČPZP používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.