Kód pojišťovny

Preventivní programy - Ženy

Informace

Upozorňujeme na novinky v preventivních programech pro rok 2022:

Nové preventivní programy:


Duševní zdraví - příspěvek až 2 500 Kč pro pojištěnce od 7 let na psychosociální intervenci u kvalifikovaných psychoterapeutů.

Rázová vlna – příspěvek až 500 Kč pro dospělé pojištěnce na terapii rázovou vlnou provedenou u poskytovatele zdravotních služeb.


Krok pro zdraví – příspěvek až 1 000 Kč pro pojištěnce od 18 let při využití krokoměru v aplikaci Zdraví v mobilu


Navýšení příspěvků u oblíbených programů:


Školky a školy v přírodě – příspěvek navýšen na 500 Kč

Rovnátka – příspěvek navýšen na 1 000 Kč

Doplňky stravy – příspěvek navýšen na 500 Kč

Manažerka mateřství – příspěvek navýšen na 2 500 Kč

U programu Letní tábory upravena věková hranice – příspěvek 1 500 Kč na letní tábory je nově určen pro děti od 3 let.

 

Krok pro zdraví

Přispějeme částkou až 1 000 Kč

Příspěvek motivuje pojištěnce ČPZP k pravidelné pohybové aktivitě – chůzi. Program je založen na využití krokoměru v aplikaci Zdraví v mobilu.

Za nachozené kroky se pojištěnci přiznává odměna pro čerpání příspěvku. Za  každých 300 000 nachozených kroků je výše odměny 100 Kč. Maximálně lze čerpat příspěvek až 1 000 Kč, tzn. po dosažení hranice 3 000 000 kroků se  již další odměna nepřipisuje.

Pojištěnec může čerpat příspěvek jednorázově nebo postupně, vždy však pouze do výše aktuálně nachozené odměny (v závislosti na počtu nachozených kroků).

Krok pro zdraví je těsně spjat s fungováním mobilní aplikace, lze jej tedy proplácet jen prostřednictvím mobilní aplikace Zdraví v mobilu.  Program nelze proplatit na pobočce, prostřednictvím E-přepážky, ani přes datovou schránku.

Příspěvek lze čerpat na sortiment sportovního zboží zakoupený ve specializované prodejně nebo v prodejnách se sekcí sportovního zboží. 

Za sortiment sportovního zboží je pro účely programu Krok pro zdraví považováno sportovní oblečení, obuv a sportovní náčiní (pálky, rakety, hole, míčky, činky, lyže, kola apod.).

Proplaceny nebudou potraviny, výživa, nápoje, čaje, produkty z oblasti elektra nebo elektroniky. Příspěvek se nevztahuje na nákup dětského sortimentu.

Příspěvek za kroky nachozené v roce 2022 musí být vyčerpán v letošním roce. Od 1.1.2023 se budou nachozené kroky načítat od nuly.

Realizace příspěvku:

Příspěvek je čerpán převodem na bankovní účet pojištěnce  po zaslání dokladu o úhradě o zakoupení sportovního zboží prostřednictvím aplikace Zdraví v mobilu. 

Obecné podmínky k čerpání preventivních programů naleznete v části "Zásady čerpání preventivních programů". Doklady o úhradě pro čerpání příspěvků lze uplatnit nejpozději do 3 měsíců od data vystavení, příjem dokladů končí 31.12.2022.

Povolení cookies

V ČPZP používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.