Kód pojišťovny

Roadshow Spolu proti melanomu začne 13. května a opět zamíří do 15 měst

Ostrava, 22. dubna 2024 - Nechat si zdarma zkontrolovat všechna podezřelá znaménka na kůži ve stanu České průmyslové zdravotní pojišťovny (ČPZP) budou moci lidé také letos. Sedmý ročník roadshow Spolu proti melanomu, během které odborní lékaři vyšetří všechny zájemce bez nutnosti předchozího objednání, odstartuje 13. května na Horním náměstí v Opavě, odkud se vydá do dalších 14 měst republiky. Letošní roadshow skončí 6. června před OC Nová Karolina v Ostravě.

Po Opavě roadshow zamíří do Zlína, Prostějova, Olomouce, Liberce, Kladna, Plzně, Znojma, Jihlavy, Českých Budějovic, Písku, Třince, Havířova, Frýdku-Místku a na konec do Ostravy. Ve všech městech bude akce probíhat od 10 do 17 hodin.

„Ve stanu budou opět bezplatně vyšetřeni pojištěnci všech zdravotních pojišťoven. Smyslem akce, kterou pořádáme ve spolupráci s dermatology již posedmé, je upozornit veřejnost na nebezpečí zvyšujícího se výskytu melanomu a na nutnost prevence. Nedílnou součástí se stal doprovodný program v oblasti zdravého životního stylu. Lidé si tak i letos budou moci například změřit množství tukové a svalové tkáně v těle, nebo provést samovyšetření prsou a varlat na silikonovém modelu,“ doplňuje tisková mluvčí pojišťovny Elenka Mazurová.

Během akce, která se tradičně koná pod odbornou garancí ordinace zdravakuze.com, budou pacientům k dispozici tři oddělené ordinace. Pomocí ručního dermatoskopu budou lékaři zjišťovat, zda znaménka vyžadují odbornou léčbu, ke které jsou pacienti následně odesíláni. Nejnebezpečnějším druhem rakoviny kůže je zhoubný melanom. Začíná totiž relativně brzy metastázovat do dalších částí a orgánů lidského těla. Odhalit melanom včas je proto velice důležité.

Lidé by neměli s vyšetřením u dermatologa otálet, pokud mají znaménko, které se zvětšuje, rozpíjí, krvácí, svědí, dlouho se nehojí, nebo najdou na své kůži nové, stále se měnící znaménko, či větší množství znamének.

Preventivně vzdělávací program Spolu proti melanomu se poprvé uskutečnil v roce 2016 a pokaždé se těší velkému zájmu veřejnosti. Například loňskou akci si nenechalo ujít 6 262 zájemců o vyšetření. U 481 z nich zachytili lékaři podezřelý nález. Další informace najdete na www.spoluprotimelanomu.cz.

Města, místa a termíny akce Spolu proti melanomu 2024

 

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna registruje více než 1,3 milionu klientů. Třetí největší zdravotní pojišťovna v zemi má sto poboček po celé republice. Klientům spolu s dostupnou a kvalitní zdravotní péčí nabízí atraktivní příspěvky a programy plné výhod, slev a bonusů.

 

V případě zájmu o další informace kontaktujte prosím

Ing. Elenku Mazurovou, tiskovou mluvčí

tel.: 599 090 182, e-mail: elenka.mazurova@cpzp.cz

aktuální informace na www.cpzp.cz

 

 

Povolení cookies

V ČPZP používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.