Kód pojišťovny

Pečujte o střeva

Ilustrační obrázek

Nejen náš zevnějšek, ale také i naše vnitřní orgány si zasluhují péči. Detoxikací zažívacího ústrojí můžeme předejít kožním, vylučovacím a zažívacím potížím, infekcím, bolestem kloubů nebo také migrénám. Tlusté střevo patří k nejdůležitějším vylučovacím orgánům v organismu. Jeho úkolem je zbavit tělo veškerých jedovatých, kvasících a hnijících odpadních látek. Mimo to také získává ze zbytků strávené potravy živiny, které nestačilo vstřebat tenké střevo. Střeva hrají velmi významnou roli při fungování imunitního systému.Přemnožení bakteriíV jistých podmínkách se mohou škodlivé bakterie nebo kvasinky přemnožit a ty jsou následně zdrojem toxického odpadu ve střevech, oslabují imunitní systém a způsobují infekce,které mohou poškozovat orgány a důležité funkce našeho organismu. Za příčiny se považuje například nesprávní životospráva, nedostatek pohybu, spánku nebo stres.KandidózaV důsledku zanedbané péče o střeva může dojít k nadměrnému zmožení kvasinek Candida albicans, zvaná kandidóza. Tato parazitická kvasinka osídluje střeva, pohlavní ústrojí a krk. V případě, že dojde k jejímu přemnožení okrádá tělo o důležité živiny, poškozuje tkáně a dochází k celkovému oslabení imunity.ZácpaMezi prvotní příčinu řadu onemocnění patří zácpa. Nahromaděná stolice ve střevech způsobuje špatné vylučování odpadních látek. Ty poté přecházejí do krve a dochází k její otravě. Zanesené střevní stěny neumožňují dostatečné vstřebávání výživných látek ze stravy. Naše buňky potom postrádají základní stavební materiál pro obnovu  a tvorbu energie.KomplikacePřemnožení patogenních bakterií a kvasinek může mít velké negativní důsledky. V trávicím ústrojí se může jednat o průjmy, plynatost, nadýmání, zápach z úst nebo zánět tlustého střeva. Dále se mohou objevit kožní potíže, bolest kloubů, svědění, ekzém, akné nebo padání vlasů. U pohlavních orgánů dochází k bílému výtoku, zánětu močového měchýře, poruchám menstruace. Negativní může být také dopad na psychiku. V důsledku přetížení organismu negativními toxiny dochází ke ztrátě imunity, infekcím, chronickým onemocněním a celkové vyčerpanosti.Zdravé potravinyJestliže  chceme nemocem střev předcházet nebo je léčit, musíme v první řadě vytvořit příznivé podmínky pro množení normální střevní mikroflóry. Pomocí vnitřní očisty získá naše tělo opět ztracenou energii. Kvalita potravin má zcela zásadní význam pro celkové zdraví a stav našich střev. Zdravá strava dokáže nastartovat v těle správnou regeneraci. Upřednostňovat bychom měli celozrné obiloviny, luštěniny a nezapomenout nesmíme také na zeleninu a ovoce. Podstatný je také příjem vlákniny, která udržuje střevní peristaltiku a odvádí z organismu škodlivé toxiny.Na co si dát pozor?

 

  

 

Určitě bychom se měli vyvarovat jednoduchých cukrů a výrobků z bílé mouky. Důležité je také omezit všechny druhy sladkostí, ovocný cukr, umělá sladidla, konzervační látky, veškeré konzervy, sladké limonády . Dále bychom to neměli přehánět s nadbytkem živočišných potravin, loupaných obilovin nebo alkoholických nápojů. Pro zdraví je také rozhodující dostatek spánku a správná relaxace.Nesmíme opomenoutNáš každodenní jídelníček by neměl být ochuzen o zeleninu, protože má vysoký obsah chlorofylu, který je jednou z nejdůležitějších látek pro čištění střev, jater a krve. Jeho klad spočívá v odvádění toxinů z vnitřních orgánů těla a tkání. Má velké antibakteriální účinky, potlačuje růst patogenních anaerobních bakterií a výrazně podporuje správnou funkci jater a tím pročišťuje krev. Chlorofyl můžeme najít v v běžné zelenolisté zelenině (petrželová nať, špenát, zelí, salát, kopřiva nebo pampeliška).  Vůbec nejvíce ho však najdeme v zelené sladkovodní řase.Co je to chlorella?


Jedná se  o jednobuněčnou mikroskopickou řasu, která patří k nejstarším formám rostlinného života na Zemi. Pro svůj bohatý komplex živin a vzácných fytonutrientů je velice ceněna. Má také velký význam pro trávicí ústrojí a navíc je velmi bohatá na minerály, které organismus nutně potřebuje pro neutralizaci kyselého prostředí. Mezi další přínos chlorelly patří její podpora u jedinců, kteří mají oslabený organismus, pro dlouhodobě nemocné nebo po rekonvalescenci. Chlorella je také výborný doplněk při půstu a dietách a je vhodná pro všechny věkové kategorie.

Povolení cookies

V ČPZP používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.